EKO – EXPERT PROJEKT 2019 – Cieszyn

Ve dnech 3.-7.6.2019 se 20 našich studentů zúčastnilo 21. ročníku Eko-expert projektu s názvem „Ecologically aware people-a hope for the future/ Ekologicky uvědomělí lidé – naděje pro budoucnost“. Ekoprojekt se tentokrát konal v polském Těšíně. Studenti byli rozděleni do 5 skupin a společně se studenty z Polska, Rakouska, Slovenska a Maďarska se účastnili zajímavých exkurzí a workshopů. Své nové poznatky poté zpracovali a vytvořili odborné prezentace. Vzájemná komunikace probíhala jako vždy v anglickém jazyce. Závěrečná konference se konala ve čtvrtek 6.6. 2019 za účasti ředitelů škol, starostů partnerských měst a jiných významných hostů. Vše bylo zakončeno skupinovým focením a společným rautem v hale školy.

Příští rok proběhne již 22. ročník ekoprojektu u nás ve Veselí nad Lužnicí. Všichni naši studenti se těší na spolupráci a nové přátele. Doufáme, že se našim hostům bude u nás líbit stejně tak, jako se nám líbilo v Polsku.

Hana Kaňková 3.B