Mgr. Miroslava Herbstová

15. výročí Střední odborné školy pro ochranu a tvorbu životního prostředí Absolventi vzpomínají (IV.)

V loňském roce oslavila Střední odborná škola pro ochranu a tvorbu životního prostředí ve Veselí nad Lužnicí 15 let od svého založení. V našem seriálu "Absolventi vzpomínají" oslovujeme absolventy této školy, aby se s námi podělili nejen o své zážitky z doby studia ve Veselí nad Lužnicí, ale také o své zkušenosti z let pomaturitních.
Ve čtvrtém pokračování našeho seriálu jsme oslovili Mgr. Miroslavu Herbstovou

1. Jaký obor a v jakých letech jste studovala?

V letech 1994-1998 jsem studovala SOŠ OTŽP, obor ochrana a tvorba životního prostředí. Ve třetím a čtvrtém ročníku jsem se specializovala na laboratorní techniku.

2. Kam směřovaly vaše kroky po maturitě?

Po maturitě jsem se díky paní Ing. Šetkové, která mě dobře připravila na přijímačky, dostala na Karlovu univerzitu v Praze, Přírodovědeckou fakultu, bakalářský obor Klinická a toxikologická analýza. Ve studiu jsem pokračovala v magisterském oboru Biochemie a studium jsem ukončila státnicí roku 2004.

3. Jak vzpomínáte na svá studentská léta a město Veselí nad Lužnicí?

Vzpomínám ráda, s dobrými pocity ze zážitků, které jsem během těch čtyř let prožila s lidmi, jež už navždy zůstanou blízko mému srdci.

4. Čím se zabýváte dnes?

V současnosti studuji čtvrtým rokem v doktorandském programu v oblasti biochemie v Biologickém centru Akademie věd ČR, na Ústavu molekulární biologie rostlin v Českých Budějovicích.

Připravila: Jana Zárubová