Turistický kroužek

Turistický kroužek byl založen před 6 lety pod vedením Mgr. Josefa Kříženeckého a od té doby jsme podnikli mnoho výletů.

Scházíme se každou lichou středu od 14.30 do 16.30, kde se učíme s mapou, kompasem, plánujeme výlety, probíráme vybavení na výlety a podobně.

A kde jsme byli?

Do roku 2013 jsme jezdili jenom po českých horách, ale i ty jsou krásné. Navštívili jsme Novohradské hory, Beskydy, Jeseníky a Šumavu.

Od roku 2014 vyrážíme vždy poslední týden v červnu na přibližně desetidenní výlet do zahraničí. Naším prvním cílem byla rumunská Rodna. Cestovali jsme vlakem a pro některé z nás to byla vůbec první cesta do zahraničí. Poznali jsme, že Rumunsko není tak zaostalá zem, jak si mnoho lidí myslí. Ukázalo nám svou přívětivou stránku a ochotné lidi, kteří nám pomohli s místní dopravou i cennou radou, když jsme nevěděli, kudy dál.

Druhý výlet v roce 2015 jsme podnikli do bulharské Rily. Tentokrát jsme jeli autobusem. Za naše úsilí ( nebylo malé, vystoupali jsme na nejvyšší vrchol - Musalu - do výšky 2 925 m.n.m.) se nám hory odvděčily krásným slunečným počasím.

V roce 2016 jsme se vrátili zpět do Rumunska a tentokrát jsme si vybrali Retezat. Cestovali jsme vlakem a místní dopravou. Vše vycházelo krásně až na počasí. Ale doba, kdy jsme poroučeli počasí, je už naštěstí pryč, tak jsme se s větrem, deštěm, bouřkou a krupobitím vítězně poprali a zdárně se dostali přes celý hřeben. Tentokrát jsme výlet ukončili v Banátu (česká enkláva na jihozápadě Rumunska), kde jsme si zaslouženě odpočinuli.

Na české hory jsme samozřejmě nezanevřeli a pravidelně je navštěvujeme. Každý květen jezdíme na prodloužený víkend pod stan. Mimo to vyrážíme na krátké výlety do okolí Veselí nad Lužnicí (Borkovická Blata, střelnice Žíšov, Zlatá stoka, ……..)

A co v letošním školním roce?

Vybírali jsme ze dvou variant: Makedonská Šar Planina a Bulharská Rila. A vyhrála to Rila. Tentokrát ji navštívíme ze západní strany od hřebenu Maljovice na Musalu.